Friday
2024-04-19
6:24 AM
Welcome Guest
RSS
 
My site
Main Registration Login
Krst - Forum »
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Test category » Test forum » Krst (Znacenje krsta u Svetom Pismu)
Krst
bibleboyDate: Wednesday, 2010-12-22, 5:25 PM | Message # 1
Major general
Group: Administrators
Messages: 367
Reputation: 1
Status: Offline
Upotreba reci ''krst'', ako njome oznacavamo Hristovo neduzno stradanje je prihvatljivo po mom misljenju za jednog hriscanina u smislu da ga koristi kao pojam u propovedanju evandjelja drugim ljudima, zar sam Gospod nije rekao: ''A svima govoraše: Ko hoće da ide za mnom neka se odreče sebe i uzme krst svoj i ide za mnom.'' Prema tome, smisao krsta nije u tome da ga okacimo o vrat pa da ga nosamo okolo i da se sa tim predmetom koji se uzima kao simbol hriscanstva sepurimo, kao sto cine danas mnoge licnosti iz sveta sou biznisa. Dame zanosnih oblina ga rado stavljaju na sebe tako da im tacno dodje izmedju napupenih sisa. E sad, postavlja se pitanje da li simbol krsta kao geometrijsku figuru ili telo, treba aplikovati u enterijeru i eksterijeru crkava? Ja mislim da ne treba to raditi, jer ocigledno da izvesnu bracu sablaznjava znak krsta, jer se taj simbol koristio ranije od strane paganske religije. Sustina je u ovome: sam krst kao predmet nema nikakve nadprirodne moci, ali on nas podseca na zrtvu koju je Hristos ucinio za covecanstvo. Jednostavno mozemo reci da je Hristos svojom zrtvom na krstu, koji se u vreme Rimljana upotrebljavao kao orudje za pogubljenje, osmisljeno tako da osudjenik ne umre brzo nego da se muci danima, ucinio da upravo taj istrument smrti i religije pagana postane simbol Njegove pobede. Hrist ih je porazio tako da je nakon Njegove zrtve na krstu, najjaci paganski simbol postao znak njihovog poraza. To je zaista cudesno.
U Bibliji ''krst'' ima tri znacenja:
1) Znacenje predmeta na kome je Isus bio pogubljen.
2) Oznacava patnju za Hrista.
3) Znak Hristove zrtve.
 
Forum » Test category » Test forum » Krst (Znacenje krsta u Svetom Pismu)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:


Copyright MyCorp © 2024
Free website builderuCoz