Wednesday
2024-04-24
3:36 PM
Welcome Guest
RSS
 
My site
Main Registration Login
Vera u Boga - Forum »
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Test category » Test forum » Vera u Boga (Opravdanje verom sa sudskim procesom ili bez njega)
Vera u Boga
bibleboyDate: Tuesday, 2010-12-28, 11:40 AM | Message # 1
Major general
Group: Administrators
Messages: 367
Reputation: 1
Status: Offline
Ovih dana slusao sam na internetu propoved adventiste Aleksandra Santraca koji je naveo mnostvo stihova iz Biblije koji kao da dokazuju da pomirenje izmedju Boga i ljudi nije zavrseno na Golgoti, ali slusajuci takodje Dzeka Sekveiru i uzimajuci u obzir stihove koje je naveo kao na na primer ove: ''17. Jer Bog ne posla Sina svog na svet da sudi svetu, nego da se svet spase kroza Nj.
18. Koji Njega veruje ne sudi mu se, a koji ne veruje već je osuđen, jer ne verova u ime Jedinorodnog Sina Božijeg. (Jovan 3:16,17), neznam sta da mislim.
Kada pametan covek uporedi te stihove sa ovim stihovima: 17. ''Jer je vreme da se počne sud od kuće Božije; ako li se najpre od vas počne, kakav će biti posledak onima što se protive Božijem jevanđelju?'' (1 Petrova 4:17) Ili ovaj: ''Sad je sud ovom svetu; sad će biti isteran knez ovog sveta napolje.'' (Jovan 12:31)

Kako otkriti saklad izmedju ovih stihova?

 
bibleboyDate: Tuesday, 2010-12-28, 5:41 PM | Message # 2
Major general
Group: Administrators
Messages: 367
Reputation: 1
Status: Offline
Evo kako je odgovorio jedan tip sa drugog foruma: (odgovor sam malcice skratio i preuredio)
''...ideja koju Sekveira ima je da je spasenje univerzalno za svakog coveka (i da je) postignuto na krstu. Dakle, svi ljudi su opravdani na krstu. Pitanje je dakle samo to da li mi hocemo da prihvatimo to spasenje ili ne.
Jedan nas vodeci teolog Novog Zaveta je to nedavno ovako objasnio. To je kao kada jedan bogati covek, recimo Bill Gates, ti posalje cek od 1 milion dolara. Ti imas cek, ali ti on ne znaci puno dok ne odes u banku i pretvoris ga u novac. Isto je tako i sa spasenjem ostvarenim na Golgoti za sve. Spasenje je tu, samo je pitanje ko ce da ga prihvati i da verom "unovci" taj besplatan dar.

Sto se suda tice, mislim da je onaj stih sto si citirao iz Jovana 3:18 jako znacajan ali 19. bas udara tacno u centar:

Joh 3:19 A sud je ovaj što vidjelo dođe na svijet, i ljudima omilje većma tama negoli vidjelo; jer njihova djela bijahu zla.

Isto kao i 18. stih, ovaj naglasava da je sud onima koji umesto da izaberu videlo (Isus Hristos je videolo sveta kako Jovan kaze), oni su izabrali tamu. Onda je normalno da onima koji su prihvati Isusa Hrista se ne sudi.

 
bibleboyDate: Tuesday, 2010-12-28, 5:45 PM | Message # 3
Major general
Group: Administrators
Messages: 367
Reputation: 1
Status: Offline
Upravo sam u toku dana saznao da nema nikakvih protivrecnosti izmedju onoga sto je Hristos nas voljeni Gospod rekao i onoga sto su apostoli pisali u vezi suda. Naime, u originalu 17 i 18 stiha se upotrebljava rec koja znaci ''osuda'' a ne sud. Pogledo sam i u NIV i on prevodi recju ''osuda'', a ne sud. Kada se sve to uzme u obzir a i sam kontekst odjednom se pojavljuje sklad. Procitaj stihove ispred i iza navedenih u Jovan 3 poglavlje a takodje i 12 videces da je zaista tako. Biblija je stvarno nepogresiva Bozija rec.
 
Forum » Test category » Test forum » Vera u Boga (Opravdanje verom sa sudskim procesom ili bez njega)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:


Copyright MyCorp © 2024
Free website builderuCoz