Saturday
2024-04-27
4:55 AM
Welcome Guest
RSS
 
My site
Main Registration Login
Molitva - Forum »
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Test category » Test forum » Molitva (Javisova molitva)
Molitva
bibleboyDate: Tuesday, 2010-12-21, 10:57 AM | Message # 1
Major general
Group: Administrators
Messages: 367
Reputation: 1
Status: Offline
Prof. Radisa Antic je odrzao u Sidu predavanje o Javisovoj molitvi. Evo da je navedem u Djurinom prevodu:

9. A Javis beše slavniji od svoje braće, i mati mu nade ime Javis govoreći: Rodih ga s bolom.
10. I Javis prizva Boga Izrailjevog govoreći: O da bi me blagoslovio i raširio međe moje, i ruka Tvoja da bi bila sa mnom, i da bi me sačuvao oda zla da me ne ucveli! I učini Bog za šta ga moli. 1 Dnev.4:9,10

Na tom predavanju, a vezi ove molitve, navedeni profesor je rekao sidskom narodu da je na jevrejskom upotrebljena ista rec za ''Javis'' kao i za rec ''zlo''. Medjutim, ja sam pogledao u interliner Bibliji i video sam da su tu upotrebljene razlicite reci.

Zamolio bih prof. Radisu Antica da se prikljuci ovom forumu ako naleti na njega, pa neka izvoli da pojasni da li je pogresio kad je ono rekao ili se radi o necem drugom?

Pozdrav

 
bibleboyDate: Friday, 2010-12-24, 2:54 PM | Message # 2
Major general
Group: Administrators
Messages: 367
Reputation: 1
Status: Offline
Upravo sam otpratio predavanje dr Radise Antica na istu temu koje je odrazao u Puli 2008. Ovoga puta je dao objasnjenje da se radi o igri reci na jevrejskom jeziku, sto je zadovoljavajuce tumacenje jer se slaze sa biblijskim tekstom. Prema tome zadnji deo Javisove molitve bi zapravo znacio ''i da bi me sacuvao od Javisa'' tj. i od njega samog. Mi bi smo rekli da nas sacuva i od nas samih, ako praktikujemo da se molimo upravo tom molitvom.
 
Forum » Test category » Test forum » Molitva (Javisova molitva)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:


Copyright MyCorp © 2024
Free website builderuCoz