Friday
2024-04-26
6:54 PM
Welcome Guest
RSS
 
My site
Main Registration Login
ZDRAVSTVENI SISTEM SRBIJE - Forum »
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Test category » Test forum » ZDRAVSTVENI SISTEM SRBIJE (Zdravstvo)
ZDRAVSTVENI SISTEM SRBIJE
bibleboyDate: Tuesday, 2016-12-13, 9:18 AM | Message # 1
Major general
Group: Administrators
Messages: 367
Reputation: 1
Status: Offline
U pogledu stručnosti i moralnog ponašanja, zdravastveni radnici Srbije se mogu oceniti sa velikom jedinicom. Čast retkim izuzecima. Naime, devedesetih godina a i ranije, ''uvukao'' se veliki broj lekara sa kupljenom diplomom, a i određen broj medicinskih sestara koje su na bazi ''one'' stvari dobile zaposlenje, jer su bile seksualno ucenjene. Ja, kao hronični bolesnik koji je malte ne odrastao po bolnicama vrlo dobro poznajem te stvari, zapravo ja ih poznajem iznutra.
 
bibleboyDate: Monday, 2017-01-02, 9:46 AM | Message # 2
Major general
Group: Administrators
Messages: 367
Reputation: 1
Status: Offline
Neko će reći: ''lako je kritikovati, ajde da čujemo tvoje rešenje.'' Rešenje treba da bude sistemske prirode i ono je sa teorijske tačke gledišta veoma jednostavno, ali je sa političke strane opasno i zato ga vladajuće strukture odgađaju to jest, ostavljaju drugima da sprovedu potrebne reforme. Sećam se da su neki opozicionari postavili pitanje reforme zdravstvenog sistema predsedniku Nikoliću, a ovaj je na to odgovorio: ''a što to vi niste učinili, dok ste bili na vlasti'', i time im zapušio usta.
Naime, lekarski lobi koji je veoma jak u svim Parlamentima sveta u našem je toliko jak da su u stanju da obore vladu pa čak ako treba i da ubiju premijera ako bi se doneli zakoni sa ciljem da se oblast zdravstva uredi na takav način da ono funkcioniše besprekorno kao što je to slučaj recimo u zemljama severne Evrope. U tom slučaju bi se korupcija u zdravstvu sasekla, a oni upravo to ne žele da se dogodi. Kod nas je situacija ovakva: lekari koji rade u državnim bolnicama istovremeno rade i u nekoliko privatnih klinika, a te privatne klinike za svoje usluge ne izdaju ni fiskalni račun tako da se tamo ''valja'' ogroman novac koji je van svake kontrole. Ne placaju PDV državi i niko njihov rad ne kontroliše. Sa druge strane nisu izloženi nikakvoj konkurenciji, jer drže i privatni i državni sektor u svojim rukama, te stoga mogu da rade svoj posao krajnje ofrlj, a da nikome ne odgovaraju. Takve privilegije oni ne bi ispustili iz svojih ruku ni po cenu života. Rezultat toga je velika smrtnost u nasem narodu zbog nepravilnog, neblagovremenog i nekvalitetnog lečenja, jer je zdravstveni sistem tako koncipiran da prevashovno zadovolji materijalne interese lekara. Vlast je svesna da kada bi se ta oblast uredila kako treba da kod nas najmanje 80% zdravstvenih radnika ne bi moglo da dobije licencu za rad i stoga bi se zdravstveni sitem raspao do uspostavljanja novog, zbog toga se to mora uraditi postepeno preduzimanjem ozbiljenih mera koje bi dovele posvećene ljude na rukovodeća mesta, kadrove koji bi se posvetili medicini i bolesnicima, a ne svojim sebičnim interesima, a maknuli lekari koji nemaju nikakve rezultate u lečenju ljudi. Na primer, mene leči izvesni lekar koga sam zatekao jednom prilikom u kabinetu kako čita novine. Kada sam se požalio na krvarenje koje imam odreagovao je tako idiotski da bi ga mislim neki prosečan čovek sa slabom dušom najradije zaklao zubima.
 
bibleboyDate: Wednesday, 2017-02-08, 7:12 AM | Message # 3
Major general
Group: Administrators
Messages: 367
Reputation: 1
Status: Offline
Lekari u zdravstvenom sistemu Srbije se tačno ponašaju prema moralnom profilu ljudi koji su ga napravili. A taj sistem je zlikovački ustrojen, što mnogi koji su se ikada kao siromašni bolesnici našli u nekoj od naših bolnica, vrlo dobro znaju.
 
bibleboyDate: Wednesday, 2017-09-13, 5:26 AM | Message # 4
Major general
Group: Administrators
Messages: 367
Reputation: 1
Status: Offline
Ministarstvo zdravlja Srbije vodi politiku, živ si, ali bi voleli da si mrtav. To se jasno očituje po pitanju lečenja osoba obolelih od hemofilije.
 
bibleboyDate: Wednesday, 2017-09-13, 5:59 AM | Message # 5
Major general
Group: Administrators
Messages: 367
Reputation: 1
Status: Offline
Lekar govori bolesniku hemofiličaru koji ima 57 godina, neću da ti dam najsavremeniji preparat iako je on i bezbedniji i jeftiniji jer ga kod vas ''džentlmena'' (posprdni izraz za starije blesnike) nema smisla davati. Jer reče, čak i ako bi sada dobili AIDS ili neku drugu opaku bolest kao što je prionska, opet bi doživeli dugoku starost. Dakle, njima je problem to da bolesnik ne bi predugo živeo. Za narod koji ne zna, preparati FVIII plazmatskog porekla mogu da sadrze prione, ziko virus i ostale viruse poznatog i nepoznatog porekla, koji imaju dugo vreme inkubacije, a rekombinantni su u tom pogledu bezbedni, međutim nisu bezbedni u pogledu životinjskih virusa. E sad postoji tu još jedan problem, a to je da kada se prelazi na drugi preparat mogućnost pojave inhibitora na FVIII se povećava.
 
bibleboyDate: Thursday, 2017-10-26, 7:44 AM | Message # 6
Major general
Group: Administrators
Messages: 367
Reputation: 1
Status: Offline
Ima jedna ogavna pojava u zdravstvenom sistemu Srbije koja se sprovodi na sledeći način: predstavnici kompanija koje proizvode lekove recimo za hemofiliju dolaze kod naših lekara i onda ih podstiču da uđu u projekte testiranja novih lekova ili lekova koji nisu sasvim prošli ispitivanje nudeći im izvesnu sumu novca. Lekari koji na to pristanu zatim sa svoje strane podstiču pojedine bolesnike da učestvuju u tome govoreći im da bi to bio neki njihov doprinos lečenju dece. Ja sam lično bio izložen jednoj takvoj animaciji i kada sam upitao da li bi oni to jest dotična kompanija o kojoj se radilo uplatila izvesnu sumu na moj račun, doktor je odgovorio da bi to kompromitovalo celu studiju jer bi agencija za lekove rekla: pa platili ste im. Vidite narode moj, kakvo tumačenje, to bi komromitovalo studiju ako bi se nešto novaca uplatilo na bolesnikov račun a ne kompromituje što se uplaćuje na doktorov račun. Koji dvostruki aršini i koje licemerje! Bolesnici treba da razumeju da samim tim što su bolesni daju ogroman doprinos nauči i lečenju bolesti. Jer, šta bi čovečanstvo znalo na primer o koagulaciji krvi da nema bolesnika koji pate od poremećaja hemostaze? Gotovo ništa. Sve kreće od postojanja problema, zatim se ulažu sredstva u istraživanje i lečenje određene bolesti i kao rezultat toga nastaju naučna i medicinska otkrića koja se onda primenjuju u lečenju ljudi. Tako to funkcioniše na ovome svetu.
 
bibleboyDate: Friday, 2018-02-23, 7:16 AM | Message # 7
Major general
Group: Administrators
Messages: 367
Reputation: 1
Status: Offline
''Goveđa medicina'' pored legalizacije abortusa je po mom dubokom uverenju najveći uzrok smrtnosti i depopulacije stanovništva u Srbiji. Kao ilustraciju šta je to ''goveđa medicina'' navešću svoje iskustvo. Doktorica O.N. uradila mi je eho srca i tokom toga pregleda bio je jedan neobičan njen komentar, rekla je: ''Bože mi oprosti, pa gde mu je'', kao ne može da mi nađe srce. Na kraju mi se obratila sa rečima ''vaše srce je kruškoliko, izduženo.'' E sad, nakon više godina bio sam na istoj vrsti pregleda kod doktora A. Ž. Njegov komentar tokom pregleda je bio: ''srce vam lepo izgleda.'' Hm.
 
bibleboyDate: Thursday, 2018-05-17, 4:59 PM | Message # 8
Major general
Group: Administrators
Messages: 367
Reputation: 1
Status: Offline
Neko je mezimac zlikovačkog zdravstvenog sistema, a neko je njegova žtrva.
 
bibleboyDate: Thursday, 2018-05-17, 5:05 PM | Message # 9
Major general
Group: Administrators
Messages: 367
Reputation: 1
Status: Offline
Lekari kreteni su sitna boranija, sistem koji ih uvodi i postavlja na važne položaje je krivac, zapravo onaj koji stoji iza tokvog sistema, njega treba uhvatiti za gušu, ali on je nedostupan. Naime, radi se o Satani, neprijatelju Božije tvorevine. Da mi kojim slučajem imamo problem i posla samo sa telom i krvlju lako bi mi izašli na kraj sa tim, nažalost neko mnogo moćniji i odvratniji se skriva iza svega toga.
 
bibleboyDate: Monday, 2018-07-16, 6:27 AM | Message # 10
Major general
Group: Administrators
Messages: 367
Reputation: 1
Status: Offline
Manifest
Obraćam se naciji i čovečanstvu. Ako ste bolesni i lečite se u zdravstvenim ustanovama čuvaj te se lekara koji oko bolesnika stvaraju zlu klimu. To rade zlonamerni i veoma glupi ''medicinari.'' Šta žele time da postignu? Uništenje nesrećnih i bolesnih. Ako ste u mogućnosti, uzvratite im tri puta onoliko koliko su oni vama ućinili zla. Ovim ne smatram da treba da idete i da ih koljete po njihovim kućama mada mi se čini da su upravo to i zaslužili. Ali, ako bi vi preduzeli takvu akciju pobeda bi bila njihova. Pronađite način kako da razorite njihov ogavni sistem, a kada to postignete oni će tada nestati iz sveta medicine. Na to imate sveto pravo. Jer, ako im se ne suprotstavite ugroziće ne samo vas nego i vašu slabu braću. Vi ste dužni da se borite za svoje bližnje, jer Hristos je umro da bi spasao one koji su nemoćni i jadni. Ovaj problem je jako prisutan kod nas u Srbiji jer su pootvarani privatni medicinski i farmaceutski fakulteti koji ne zadovoljavaju standarde i gde studenti kupuju diplome. Odatle se regrutuju doktori i farmaceuti koji o  medicini nemaju blage veze. Mnogi od njih ne poznaju anatomiju i fiziologiju ljudskog tela, a bave se recimo hirurgijom. Samo Bog zna koliko je ljudi likvidirano od strane takvih nadrilekara. Ne suprotstavimo li se medicinskim razbojnicima bićemo svedoci jednog od glavnih uzroka nestajanja stanovništva. Taj činilac je najodgovorniji za belu kuge ali za sada ga vešto prikrivaju medijskom manipulacijom. Pad nataliteta pripisuju drugim uzrocima koji su tercijalni u svemu tome. Ustaj stanovniče Srbije i ustaj stanovniče sveta.
 
bibleboyDate: Saturday, 2019-05-18, 11:43 AM | Message # 11
Major general
Group: Administrators
Messages: 367
Reputation: 1
Status: Offline
Јуче, 17.5.2019 др Н. Р. ме је шокирао. Наиме, договорили смо се још раније да га назовем тога дана да бих га питамо за налаз који је за мене од виталног значаја. После неколико покушаја коначно ми се јавио на мобилни и без оног ''добар дан''', почео да говори: не знам ништа, овде је лудница, нема сестара. У први мах помислих да то некоме другоме говори у кабинету, а не мени, међутим када је на крају споменуо моје име и рекао да га назовем у понедељак завршивши са речима ''тако, довиђења'', сватих да се мени обраћа. Одговорио сам ''добро, довиђења.'' Е браћо моја Срби и остали, какво понашање од једног лекара који је узгред речено родом из истог села одакле сам и ја. Да ли је он ''марва'' или је здравствени ситем ''марва''? Бојим се да је упитању и једно и друго. Систем увлачи такве у своја недра, јер су му потребни марвенски карактери. Ја овде вама постављам идеолошке темеље за борбу јер на други начин нисам способан да се борим. Али ви који сте спремни за армагедон и ви који ће те доћи у будућности, памет углаву. Уколико не зауставите процесе који се сада дешавају у нашој земљи и свету, ви и ваша деца доживећете пакао. Лечиће вас особе са купљеним дипломама, ако уопште буде било неког да вас лечи.
 
bibleboyDate: Monday, 2019-05-20, 10:42 AM | Message # 12
Major general
Group: Administrators
Messages: 367
Reputation: 1
Status: Offline
У животу све се враћа и све се плаћа, каже стара пословица. Ни због чега ми није зао толико колико до тога што нећу бити на челу те казнене експедиције која ће извршити одмазду над онима који су починили кривична дела према напаћеним болесницима наше земље и целога света. Изгледа да је Бог са правом задржао за себе оно најслађе, јер је написано:

Rimljanima 12,19Ne osvećujte se za sebe, ljubazni, nego podajte mjesto gnjevu, jer stoji napisano: moja je osveta, ja ću vratiti, govori Gospod.Jevrejima 10,30Jer znamo onoga koji reče: moja je osveta, ja ću vratiti, govori Gospod; i opet: Gospod će suditi narodu svojemu.

Да ли би се правда и милост икада срели ако би Господ сада у наше руке ставио извршење освете? Не знам, али читам да ће Бог од свога народа једнога дана тражити да изврши ово:

Otkrivenje 18,4I čuh glas drugi s neba koji govori: iziđite iz nje, narode moj, da se ne
pomiješate u grijehe njezine, i da vam ne naude zla njezina.
Otkrivenje 18,5Jer grijesi njezini dopriješe tja do neba, i Bog se opomenu nepravde njezine.Otkrivenje 18,6Platite joj kao što i ona plati vama, i podajte joj dvojinom onoliko po djelima
njezinima: kojom čašom zahvati vama zahvatajte joj po dva puta onoliko.
Otkrivenje 18,7Koliko se proslavi i nasladi toliko joj podajte muka i žalosti; jer govori u
srcu svojemu: sjedim kao carica, i nijesam udovica, i žalosti neću
vidjeti.


Чува нас Бог да не упрљамо руке.
 
bibleboyDate: Thursday, 2019-07-18, 3:44 PM | Message # 13
Major general
Group: Administrators
Messages: 367
Reputation: 1
Status: Offline
U Rimskom carstvu lekar je dobijao platu samo dok je bolesnik zdrav. To je bilo odlično zamišljeno i obezbeđivalo je da nemoralne i neposvećene osobe i ne omirišu taj humani posao a kamo li da budu čak vodeći ljudi u toj branši. U zdravstvenom sitemu današnjeg sveta, a posebno u državama poput Srbije, ako lekar nije krvolok on je totalno nepoželjna osoba u medicinskoj profesiji. Razlika je samo u stupnju krvoločnosti, ali svemu tome se ne treba čuditi jer je to davno nagovešteno da će biti tako od strane Božijeg proroka po imenu Danilo. Naime, kroz gradaciju u vrednosti metala kipa, koji je vavilonski car Navuhodonosor sanjao, vidi se da će vrednost dolazećih imperija opadati kako vreme prolazi sve dok ne dođe Gospod Isus Hristos koji će uspostaviti svoje savršeno carstvo.
 
bibleboyDate: Monday, 2019-12-23, 7:45 AM | Message # 14
Major general
Group: Administrators
Messages: 367
Reputation: 1
Status: Offline
Neki dan slušam govor predsednika Srbije Aleksandra Vučića povodom primanja većeg broja mladih lekara i medicinskih sestara u radni odnos. Kaže, da su oni tek nedavno otkrili da naše zdravstvo nema materijalno knjigovodstvo i da je on zbog toga bio jako ljut. Očigledno da on i njegovi saradnici tretiraju ovaj narod kao skupinu maloumnika. Zaboga, ko je toliko naivan pa da im poveruje da ministarstvo zaista nije znalo koliko ima lekova u bolnicama. Znaju oni to suviše dobro, ali se takve evidencije namerno sklanjaju od javnosti da bi se omogućilo mešetarenje sa tim medikamentima.
 
bibleboyDate: Tuesday, 2020-04-07, 8:02 AM | Message # 15
Major general
Group: Administrators
Messages: 367
Reputation: 1
Status: Offline
U životu su me lečili neki divni ljudi, medicinari, ali bilo je i takvih koji bi se mogli nazvati džukelama.
 
Forum » Test category » Test forum » ZDRAVSTVENI SISTEM SRBIJE (Zdravstvo)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:


Copyright MyCorp © 2024
Free website builderuCoz